Hudební vystoupení

V pátek 27. září jsme přijali pozvání a vyrazili s 1. stupněm do kulturního sálu ZŠ Sedlec – Prčice na hudebně vzdělávací pořad s názvem „Písničkový kolotoč“. Za doprovodu kytary zazněly písně umělé i lidové, veselé i smutné, pomalé i rychlé, melodické i rytmické, k usínání i k tanci, známé i neznámé. Jednotlivé hudební ukázky byly prokládány záludnými otázkami, např. Co je hudba? Proč vlastně vznikají písničky? Kdo písničky skládá a kdo k nim píše text? Jak se pozná špatná a dobrá písnička? Jaký je rozdíl mezi lidovou a umělou písničkou? Žáci však zvládli odpovědi na výbornou. Pozadu v odpovědích dokonce nezůstali ani nejmenší prvňáčci.

V průběhu hudebního pořadu si děti mohly samozřejmě i zazpívat nebo dokonce zatančit. Ti odvážnější měli možnost vystoupit na pódium a zkusit si zazpívat do mikrofonu. Celé písničkové představení zpestřila projekce s vtipnými obrázky.

Na závěr vystoupení jsme došli k závěru, že hudba je jazyk, kterému rozumí všichni lidé na celém světě.

Mgr. Jana Studentová, Lenka Bendová

Hudební vystoupení