Školení v pražské ZOO

Dne 23.října se konalo pedagogické školení v pražské ZOO, organizované vzdělávacím centrem VISK. Školení přineslo asistentkám jedinečnou příležitost spojit přírodu s novými metodami vzdělávání. Účastníci měli možnost dozvědět se více o moderních přístupech k výuce v přírodě a zapojení zážitkové pedagogiky do školních osnov.

Celý den začal úvodní přednáškou, ve které odborníci z VISKU představili techniky a aktivity, které podporují učení zážitkem. Asistentky se učili, jak přímo v ZOO využít prostředí pro rozvoj ekologického myšlení, kritického myšlení a zvídavosti u dětí. Součástí školení byly také praktické aktivity – například příprava pracovních listů zaměřené na všechny smysly.

Školení přineslo účastníkům mnoho nových podnětů a inspirací, jak propojit učení s přírodou a vytvořit dětem zážitky, které v nich podpoří nejen znalosti, ale i vztah k životnímu prostředí.