Bramboriáda

V pátek 6. 10. se konal již IV. ročník Bramboriády na zahradě mateřské školy v Heřmaničkách, které se naše děti zúčastnily. Bylo to zábavné odpoledne plné soutěží a tvoření s brambory. Děti měly například za úkol vozit brambory v kolečku, ale přitom jet slalomem, skákat v pytli od brambor, najít ztracené brambory v pískovišti, hod bramborou a mnoho dalších. Děti si nakonec vyrobily svého skřítka Bramboráčka. Na Bramboriádě nechyběla ani známá hra “horká brambora“, kterou si děti užily. Za splnění úkolů byly děti odměněny nejen sladkostmi, ale i diplomem a medailí. Nechyběly ani říkanky o bramborách, které si děti připravily. Tento ročník Bramboriády byl završen opékáním buřtů u ohýnku, u kterého se hrálo a zpívalo.

V. Růzhová a D. Dvořáková