Advent

Vánoční atmosféra na nás dýchá na každém kroku. A ne jinak je tomu i u nás.

S tetou Sukovou jsme na přelomu listopadu a prosince vyzdobili domeček a každý večer si zapínáme světelnou vánoční výzdobu.

S tetou Fukovou jsme v neděli 3. prosince 2023 zapálili první adventní svíčku, abychom si při hezkém povídání a zpěvu koled smlsli i něco dobrého. Vyprávěli jsme si o sv. Ondřejovi, o Mikuláši, o zvycích a tradicích – Barborky, Lucky, jednotlivé adventní neděle.

A také jsme se věnovali výtvarným a pracovním činnostem, které se opět zaměřili na advent – vločky, zvonky, postavy Mikuláše, anděla i čertů, vánoční přání,…

Celou přípravu na vánoční svátky jsme si hezky užívali a budeme pokračovat až do Tří králů. Vždyť na nás čeká například Štědrý den, Boží hod vánoční či 2. svátek vánoční – Štěpán.

Fuková Marie a Suková Kristýna