Běh okolo Muňáku

Neděle 6. října 2024. Autobus natěšených dětí vyráží do Munic u Hluboké nad Vltavou. V malebném prostředí této jihočeské vesnice se uskutečnil II. ročník běžeckého závodu „Běh okolo Muňáku“. Přivítali nás nejen milí a ochotní pořadatelé, ale i počasí pro běh jako stvořené. Závodníci byli přihlášeni a tak pod startovním číslem našli i své jméno. Dodatečně přihlášení pak měli číslo beze jména. To však nikomu nevadilo.

Dopolední program – před startem hlavního závodu – patřil dětem. A to už od těch nejmenších (do 3 let) až po ty nejstarší (do 16 let). Každý závodník dostal po doběhu do cíle svojí medaili. Závodníci „na bedně“ pak i krásné ceny a diplom. Bohaté občerstvení závodníci ocenili.

Po registraci tedy připnout startovní číslo, čip pro měření času a převzít malou pozornost-vstupenku do ZOO Hluboká nad Vltavou. Dvacedva závodníků si přivezlo tato umístění – 1x první místo, 2x místo třetí. „Bramborový stupínek“-4.místo-bralo čtyři závodníci. Páté místo tři a šesté místo obsadili dva závodníci. Na sedmém místě figurovali čtyři běžci a na místo osmé dosáhl 1 soutěžící. Tři běžci obsadili v tabulkách místo deváté. Ve výsledkových listinách pak byl vždy jeden závodník na místě desátém a dvanáctém. Celkově moc pěkné výsledky a vzorná reprezentace našeho DD.

A co se dělo, když se nesoutěžilo. Fandili jsme těm, kteří právě byli na trati, využili jsme možnosti malování na tělo-celo obličejová maska či drobné „tetování“. Neušetřili jsme ani skákací hrad, kde jsme se pěkně vyřádili.

V Municích jsme byli poprvé a moc se nám líbilo. Tak zase za rok se budeme těšit.

Marie Fuková