Chýnovská jeskyně

Naše teta L. Kropáčková pro nás zařídila krásný program na celé odpoledne. Před samotným výletem jsme se zastavili na posilněnou do McDonaldu na oběd a vyrazili směr Chýnov. Zde jsme dorazili do místní jeskyně, kde na nás už čekala teta, její manžel a pán, který nás podzemním skvostem provázel. Nejdříve jsme si prohlédli přilehlé muzeum plné zajímavostí ohledně jeskyně a když nadešel čas, tak jsme se vydali až 45m hluboko. Celá cesta vedla prakticky po kluzkých schodech a místy byly velmi nízké stropy i pro některé z nás. V jeskyni jsme mohli vidět pár zajímavostí, které nám pan průvodce doplnil zapáleným výkladem. Žádná naše zvídavá otázka ho nezaskočila a po 220m stoupání, klesání a pár boulí na hlavě jsme vylezli s údivem ven, kde nás čekala „facka“ v podobě teplotního rozdílu 😊 Pak jsme vystoupali nad přilehlý lom, který dnes už nefunguje a prohlédli si okolní krajinu. Poté jsme nasedli do aut a pronásledovali tetu a jejího manžela do nedaleké vesničky, kde tráví volný čas na své chatě. Teta nás totiž ještě pozvala na výbornou hostinu v podobě grilování všeho, co si člověk usmyslí. Na závěr jsme ještě navštívili místní farmu, prohlédli si zvířata a vyrazili s bříšky plnými dobrot i spoustou zážitků zpět k domovu.

Patrik Kosek