Dvoudenní výlet za poznáváním našeho okolí

Ještě na konci školního roku jsme se domluvili, že se o prázdninách vydáme na výlet, při kterém přespíme mimo dětský domov. Ten správný čas na náš plán nastal 30.července 2024. Po snídani a přípravě balíčků s jídlem na cestu jsme vyšli vstříc dobrodružství. Čekala nás 15 ti kilometrová trasa, která vedla přes Prčici, Sedlec a dále na Ježovku. Tam byla naše první krátká zastávka s občerstvením. Cestou jsme si zobli ostružiny a sladkou kukuřici, zpívali si písničky a překonávali přírodní překážky jako například přelézali spadlý strom. Když se naše kroky blížili ke zřícenině hradu Zvěřinec, na cestě se objevila soutěž, při které děti sbíraly papírové sušenky s úkoly a ty pak plnily. Bylo to zábavné a odměnou přímo na Zvěřinci, se stala krabice plná domácích sušenek s čokoládou. Po krátkém odpočinku už nám zbývalo jen “několik” kroků na místo, kde jsme trávili i celou noc. Byl to Dům hasičů v Nových Dvorech. Po rychlém ubytování, následovaly hry na hřišti a opékání buřtů k večeři. Ke spánku jsme všichni ulehli unavení, ale se spoustou nových zážitků.

Ráno 31.7. nás čekalo krásné počasí, a tak jsme hned po snídani opět vyběhli ven a trávili čas na hřišti, kde jsme malovali křídami a závodili s míčem. Oběd, který jsme si sami připravili v nás zmizel stejně rychle jako utíkal čas, kdy se musíme sbalit a vydat zpět do dětského domova. Cesta zpět byla tentokrát snazší, protože jsme využili autobus. Po příjezdu do Sedlce následovala zastávka v místním občerstvení, kde jsme si pochutnali na pizze a vydali se pěšky do Přestavlk. Tam už nás vyhlíželi ostatní děti s tetami a my jsme se jim mohli pochlubit se zážitky z našeho dvoudenního výletu-z našeho “PUŤÁKU”.

My moc rádi chodíme,
dlouhých kilometrů se nebojíme.
Na cestu se vydáme,
ještě si při tom zpíváme.
Ať je horko nebo déšť,
my si vše užijeme též.
Tentokrát jsme nelenili,
na Zvěřinec se vypravili.
Krásný výlet to pro nás byl,
který všechny obohatil.
Puťák jsme si užili
a zpět domů jsme se těšili.