Hody, Hody, doprovody!

„Hody, hody doprovody, já jsem malý zajíček, utíkal jsem podle vody, nesl kopu vajíček…“

Stejně jako většina dalších dětí, tak i děti z našeho DD vyrazily na Velikonoční pondělí na slavnostní hodování po přestavlckých a sedlecko-prčických staveních. Děti si společně upletly pomlázky, které jsme ozdobili pentličkami a zopakovaly si velikonoční rýmování. Pak už jen zbývalo obléci se do pěkného počasí a společně vyrazit za koledováním. Po návštěvách v Přestavlkách jsme pokračovali do Sedlce a zpět přes Prčici. Všude, kam jsme zavítali s koledou, pomlázkami a smíchem nás překvapili sladkostmi a kraslicemi. Děti byly spokojené, protože si odnesly plno dobrot, a hlavně další setkání s milými lidmi. Pěkně strávené dopoledne jsme završili procházkou zpět do Přestavlk, kde už na nás čekal přichystaný oběd.

Připravili: J. Pechová, J. Kuželková, N. Dohnalová