Jarní dobrodružství: Objevování krás přírody a jarní úklid

Dne 3. 3. 2024 bylo nádherné jarní počasí, ideální pro průzkum přírody. Skupiny dětí ze zámku se vydaly na dobrodružnou výpravu do lesa, aby objevily tajemství probouzející se přírody. Děti se ponořily do prostředí lesa s radostí a nadšením. Nejprve se vydaly na průzkum jarních květin a stromů, které se po zimě opět začaly probouzet k životu. Fascinovány krásou květů a zeleně, sbíraly všechny přírodniny, které jim přišly pod ruku. Nebylo to jenom o pozorování, ale i o tom udělat něco pro přírodu. Všechny děti se pustily do jarního úklidu a poklidily okolí zámeckého parku. Po dokončení úklidu se sešly u stolu, který jim posloužil jako ateliér. S pomocí nalezených přírodnin začaly tvořit moc pěkná výtvarná díla odrážející krásu  přicházejícího jara. Dnešní dobrodružství posílilo u dětí nejenom jejich vztah k přírodě, ale také je naučilo důležitosti péče o ni.