K Bolechovickému zámku

Neděle 19. 5. 2024

I když to ráno při pohledu z okna nevypadalo vábně, poněvadž dost pršelo, jako by mávnutím proutku kolem desáté ranní vysvitlo sluníčko a my mohli vyrazit na celodenní výšlap.

Plánovaná trasa: Přestavlky-Divišovice-Bolechovice-Jesenice.

Moji milí turisté: Jessica, Helenka, Nikolas, Laura, Viktorka, Natálka, Verunka a Sam.

Z Přestavlk do Divišovic nám cesta netrvá dlouho. Počítáme, že jsme během ní minuli alespoň čtyři rybníky. Odpočíváme, svačíme. Pak se jdeme podívat do kaple svaté Anny, která je kupodivu otevřená. Je nádherná uvnitř i zvenku. Zvoní tu dvakrát denně.

Pak pěšinami směrem na Bolechovice. No, bylo dost mokro, všude bahno, louže. V Bolechovicích, ve vsi, v které mi přijde, že se zastavil čas, na nás už z dálky vykukuje krásný zámek.

Zámek je v soukromém vlastnictví a není veřejnosti přístupný. Nám to ale celkem nevadí. Už jen pohled zvenčí stojí za to. Součástí je i kaple sv. Jana Nepomuckého. Na komíně hospodářského domu se zabydleli čápi. To byla opravdu vzácná podívaná!

Na konci vsi sejdeme na cyklostezku, po které se vydáme do Jesenice. Tam si opékáme špekáčky, posedíme, poklábosíme.

Zpět do Sedlce jedeme autobusem. Nakonec nám zbývá ještě dojít do cíle.

Do zámku jsme se dostali kolem šesté hodiny večerní. V nohách asi 13 km.

Jana Pechová