Malí zdravotníci

Ve čtvrtek 7. prosince 2023 přišla mezi nás na II. skupinu teta zdravotnice – pí Marcela Dohnalová. Děti si s ní zopakovaly důležitá telefonní čísla a samozřejmě se zaměřily ve svém vyprávění na zdravotní výchovu.

Připomenutí se týkalo nejen prověření získaných znalostí – jak postupovat při zranění a koho přivolat, jak ošetřit drobná poranění či kdy je potřeba zajít na vyšetření k lékaři, který nám předepíše vhodné léky nebo jak překonat drobnou bolest, jak se chovat při mírně zvýšené teplotě, apod. Samozřejmostí byly i praktické ukázky – např. ošetření naraženého prstu, obvázaní kolena a kotníku. Všechno si děti vyzkoušely pod dohledem tety zdravotnice i vychovatelky tety Fukové.

Za své znalosti i splnění daného úkolu – obvazová technika – dostaly děti pochvalu. A tak pochvalná slova zazněla nejen od dospělých, ale i od dětí, kterým se akce moc líbila.

Fuková Marie