Pobyt v RZ Častoboř

Dne 5.8.2024 jsme se III. rodinnou skupinou doplněnou o další 2 děti vyrazili na 3 dny na rekreační pobyt mimo DD a to do RZ Častoboř které se nachází na pravém břehu řeky Vltavy v Údolní nádrži Slapy. Po rychlém zabydlení a výborném obědě jsme neztráceli čas zbytečně dlouhým poledním klidem a vydali jsme se asi dvoukilometrovým výšlapem na nejvyšší vyhlídku v labyrintu Albertových skal. Zde jsme si užili nádherných výhled na Smilovický poloostrov, Žraločí zátoku či RO Oboz, následně jsme posvačili a vydali se na cestu zpět, která nám převážně z kopce pěkně ubíhala. Povedené odpoledne jsme zakončili koupáním ve Vltavě a výbornou večeří.

Následující den si děti užívaly dopoledního sluníčka na pláži a koupáním v řece a po obědě jsme se vydali za dalším dobrodružstvím tentokrát plavbou v pramicích, jejímž cílem bylo dosažení a zdolání Žraločí zátoky. Jelikož si děti poměrně rychle zvykly na pravidla pádlován i veslování, tak se nám stanoveného cíle podařilo hravě dosáhnout. Po návratu na základnu si  děti zahrály plážový volejbal v kombinaci s koupáním a pořádně vyhladovělé se už nemohly dočkat večeře. Po večeři jsme začali připravovat táborák, kterým jsme celý pobytový program stylově zakončili, samozřejmě ve spojení s opékáním buřtů.

Třetí den jsme po snídani sbalili všechny své věci, poklidili chatky a po jejich předání správcové jsme ještě neodolali poslední koupeli v řece Vltavě a následné zmrzlinové tečce z kiosku „U Bobříka“.

Vilém Schindl