Ponožkový den

21. březen byl organizací OSN vyhlášen jako Světový den Downova syndromu. Nemocní trpící Downovým syndromem mají nadbytečný chromozom 21, zdraví lidé mají tento chromozom jen 2×, nemocní dokonce 3×. Proto byl vybrán datum 21. 3. jako připomínka takovéhoto onemocnění. A jak se takový den Downova syndromu slaví? Stačí si navléknout odlišný pár ponožek. Právě ponožky otočené patami k sobě symbolizují příčinu tohoto onemocnění: poruchu chromozomu ve tvaru písmene X.

V úterý 21. 3. 2023 jsme se s I. třídou také zapojili do tohoto projektu.  Právě tento den si žáci i paní učitelka oblékli NA KAŽDOU NOŽKU JINOU PONOŽKU. Stejně jako ponožky, i my jsme každý jedinečný a výjimečný a bez vzájemného respektu k „jinakosti“ se neobejdeme.

Tř. uč. J. Studentová

Ponožkový den