Poslední prázdninový výlet

Konec hlavních prázdnin se nezadržitelně přiblížil. Je úterý 27. srpna 2024 a u brány našeho dětského domova zastavuje autobus. Chystáme se na poslední prázdninový výlet. Odjíždíme do Bernartic u Milevska, kde navštívíme „Hravé peklo“. Všichni jsou „velcí“ hrdinové. Tak uvidíme.

V Bernarticích se nachází Husova kaple a v ní galerie „Hravé peklo“. Čekaly nás tajemné chodby, pekelná recepce i věznice a mnoho dalších ukázek z čertovských pohádek. Po projití podzemí se dostáváme ke klasickým pohádkám, kde najdeme obra, draka, Sněhurku s trpaslíky a mnohé další. A končíme – kde jinde než – v nebi.

Někteří z nás mají slzičky na krajíčku, jiní trasu projdou vícekrát. Ale všichni si prohlídku užívají. Pak už jen svačina, vyprávění prožitků a návrat domů. Výlet se vydařil a děti na něm doprovodili vychovatelé M. Dach, M. Fuková, K. Suková a D. Dvořáková.

Marie Fuková