Rallycross

V neděli 16. června se v Sedlčanech konala tradiční zóna střední Evropy v Rallycrossu a my jsme díky autoklubu RAC Sedlčany mohli vidět skvělé závodníky, nejen z České republiky. S dětmi jsme fandili jezdcům a tipovali si ještě ze startovacích míst, který asi vyhraje. Děti měly možnost nahlédnout do vnitřních prostorů závodního speciálu a také viděly, jak to vypadá pod kapotou takového auta. O doprovodném programu jsme viděli na trati i dakarský speciál, kamion Čenda, který zvítězil v letošním závodě Rallye Dakar. Dále jsme pozorovali českého strongmana Jiřího Vytisku, který zvedal 400 kg těžkou pneumatiku a také samotnou buggy. Děti si zasoutěžily o let vrtulníkem, který bohužel nevyhrály, ale mají s ním alespoň fotku. Tímto děkujeme autoklubu RAC za poskytnutí vstupenek na tento závod.

Veronika Růzhová