Úklid i hra

Na neděli 5. listopadu 2023 si chlapci a děvčata naplánovali úklid v okolí svého domova. Nejprve se po obědě vydali cestou do Prčice a spojili hned několik oblastí svého výletu. Z dopravní výchovy si zopakovali význam dopravních značek a upevnili si poznatky o místech, která jsou vhodná pro přecházení vozovky. Přímo v Prčici procvičili drobným nákupem nejen vhodné chování na veřejnosti, ale i finanční gramotnost – „Mám dostatek peněz na vybraný nákup?“ Cestou zpět pak uklidili odpadky, které našli po obou stranách silnice. A nebylo jich zrovna málo.

Po návratu do DD jsme si dali svačinu a chystali se na další úklid. Déšť však změnil náš plán, a tak jsme „zápolili“ se stavebnicemi. Části stavebnic Lego, Mgnetic, Playstix či Lego Duplo se pod našima rukama měnily v různé výrobky. Fantazii se meze nekladly. Zručnost a představivost nám také nechyběla a na závěr odpoledne jsme se měli čím chlubit.

Přes nepřízeň počasí jsme si odpoledne užili.

Fuková Marie