Znáš to ?

Nedělní odpoledne 14. ledna 2024 bylo pro II. skupinu soutěžní. Opakovali jsme poznatky, které jsme získali v uplynulých měsících.

Všechno začalo vycházkou na Rohov. Ihned po odchodu z domova jsme začali s dopravní výchovou a bezpečností v silničním provozu. Šlo nám to pěkně. Rychlost aut, pestré oblečení či reflexní prvky, název a význam dopravních značek. Občas jsme se i zasmáli. Dalším úkolem bylo vyhledávání v jízdním řádu. Tady se nejvíce uplatnil Ondra a Adéla.

Dopravní značky

Po návratu na skupinu jsme pokračovali otázkami z oblasti přírodovědní. Tam padaly otázky ohledně lesa – stromy, zvířata. Dostalo se i na znalosti o průběhu celého roku – jednotlivá období, měsíce, týdny či dny. I tady jsme si věděli rady a občas se zasmáli. Několik odpovědí k pobavení přikládáme i pro Vás.

Značka „Přechod pro chodce“.

Odpověď: „To je tady, co přecházíme.“

Otázka: „Který jehličnatý strom na zimu opadává?“

„Ten co nemá žádné jehličí.“

Tak se do soutěže zapojili i ti nejmenší z mateřské školy.

Celé soutěžení proběhlo ke spokojenosti všech zúčastněných.

Fuková Marie